Wiadomości branżowe

Znane twarze wzmocnią ekipę ToSieWytnie.pl

Popularny serwis wideo z autorskimi humorystycznymi treściami rośnie w siłę. ToSieWytnie.pl odwiedziło w marcu 1 341 531 realnych użytkowników, którzy wykonali 6 159 601 odsłon [za: Megapanel PBI/ Gemius, III 2013]. Każdy z

Popularny serwis wideo z autorskimi humorystycznymi treściami rośnie w siłę. ToSieWytnie.pl odwiedziło w marcu 1 341 531 realnych użytkowników, którzy wykonali 6 159 601 odsłon [za: Megapanel PBI/ Gemius, III 2013]. Każdy z widzów spędził w serwisie średnio 19 minut i 25 sekund. Do zespołu dołączają właśnie znani internetowi twórcy, którzy poprowadzą nowe programy platformy.

Działająca pod hasłem ?Tego nie zobaczysz w telewizji!? platforma ToSieWytnie.pl to popularny serwis wideo będący połączeniem telewizji internetowej i witryny typu YouTube. Wybrani twórcy (po uprzedniej weryfikacji ich materiałów pod kątem praw autorskich) otrzymują status partnera witryny i możliwość publikacji produkcji w wydzielonym kanale. Pozostałe serie tworzy dedykowana ekipa platformy, w której już na dniach zadebiutują nowe osoby.

Nowe twarze na ToSieWytnie.pl
Ryan Socash ? mieszkający na stałe w Polsce amerykański piosenkarz i fotograf, założyciel projektu Let Me Introduce You to the End, znany m.in. ze współpracy z Czesławem Mozilem oraz audycji w Czwórka Polskie Radio. Na platformie ToSieWytnie.pl poprowadzi autorski projekt pt. Socash ? na ulicach Warszawy przeprowadzał będzie swego rodzaju ?prowokacje?, sprawdzając tolerancyjność Polaków oraz ich znajomość języka angielskiego. Z kolei w serii Pollywood w żartobliwy sposób obnaży kulisy tzw. ?Warszawki?, czyli rodzimego, show-biznesu.

Jakub Dębski ? twórca popularnych komiksów internetowych i jeden z czołowych vlogerów na polskim YouTube, działający pod nickiem Dem3000. Znany m.in. z cyklu ?Ogarnij się!?. Na wyłączność serwisu ToSieWytnie.pl, w każdy poniedziałek, przygotuje i poprowadzi satyryczne show fabularyzowane Weterynarz, prezentujące perypetie i przemyślenia pewnego nietypowego lekarza.

Pojawią się też inni twórcy. Młody punkrockowy zespół Lej Mi Pół zaprezentuje kulisy swojej pracy, koncerty oraz teledyski. Występujący w masce i ukrywający swoje personalia Mysterman będzie komentował kontrowersyjne trendy panujące wśród młodzieży. Z kolei Cyber Marian ? postać znana z telewizji 4fun.tv ? umieści w TSW serię swoich autorskich trailerów parodiujących kultowe polskie filmy.

Nowym, znakomicie przyjętym projektem jest przeznaczony dla widzów dorosłych stand-up Czarne Owce, obnażający absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Program posiada specjalnie wkomponowane tło, które, wraz z grafiką serwisu tworzy wrażenie trójwymiarowości i rozszerzonej rzeczywistości.

Kontynuowany będzie edu-kabaret HelpDesk z żartobliwymi radami, ?jak żyć, aby przetrwać w Polsce?. TSW zaprezentuje ponadto siódmy sezon kontrowersyjnego serialu internetowego Piątek-the series. Nie zabraknie też cotygodniowego magazynu dla graczy komputerowych ?FaktoGram? oraz cyklu humorystycznych retrospekcji kultowych gier Bede grau w gre: nostalgia.

ToSieWytnie.pl posiada status partnera YouTube, ale na jego oficjalnym kanale produkcje umieszczane są z 10-dniowym opóźnieniem w stosunku do premier TSW. Mimo to kanał notuje średnio milion wyświetleń miesięcznie (ponad 20 milionów do tej pory).

? Gdyby zestawić miesięczne statystyki odtworzeń klipów w serwisie ToSieWytnie.pl z wyświetleniami najpopularniejszych kanałów na polskim YouTube, nasz projekt zająłby tam pierwsze miejsce. Jednak celem naszej działalności jest niezależny rozwój i tworzenie alternatywy dla polskich twórców internetowych. ?  mówi Łukasz Skalik, twórca platformy oraz szef Działu WP.TV i Multimedialnego Wsparcia WP.PL ? Ponad milion użytkowników ToSieWytnie.pl miesięcznie i 100 tysięcy fanów naszego profilu na Facebooku pozwalają sądzić, że radzimy sobie nie najgorzej.

Nagrody i wyróżnienia dla ToSieWytnie.pl
Platforma produkcji filmowych ToSieWytnie.pl to najbardziej utytułowany za granicą serwis w historii polskiego internetu (?Official Honore? na Webby Awards 2010 w kategorii ?Self-promotion?, ?Best in Class? na Interactive Media Awards 2010 w kategorii ?Entertainment?, Content360 ?Top Finalist? na MIPTV2010). ToSieWytnie.pl nagradzała również polska branża interaktywna. Serwis otrzymał statuetkę Webstara Akademii Internetu w kategorii ?Strona Roku 2009: Nowa Strona WWW" w piątej edycji Webstarfestivalu ? konkursu na najlepsze strony WWW i kreacje polskiego internetu. Z kolei w marcu tego roku aplikacja ToSieWytnie.pl na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android wygrała w konkursie AppAwards2013 w dwóch kluczowych kategoriach. Co ciekawe, wersja dla Androida zgromadziła aż 1074 głosy użytkowników, co dało jej palmę pierwszeństwa wśród wszystkich ?apek? biorących udział w konkursie.


Linki:
ToSieWytnie.pl ? strona serwisu
YouTube.com/tosiewytnie ? kanał partnerski na YouTube
Facebook.com/tosiewytnie ? fanpage serwisu na Facebooku
 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wirtualna Polska SA.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy