Wiadomości branżowe

Zespół Molecular zdobywcą Dzikiej Karty i piątym finalistą Otwartych Wtorków z NuPlays

Głosowanie na zespół z Dziką Kartą dobiegło końca - znamy już pełen skład finałowy konkursu „Otwarte Wtorki z NuPlays”. Głosami fanów do finału dołączy zespół Molecular.W piątek, 17 maja, podczas finału „Otwartych Wtorków z NuPlays”, na deskach warszawskiego klubu Progresja zagra 5 zespołów. Walczyć będą o

Głosowanie na zespół z Dziką Kartą dobiegło końca - znamy już pełen skład finałowy konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays?. Głosami fanów do finału dołączy zespół Molecular.

W piątek, 17 maja, podczas finału ?Otwartych Wtorków z NuPlays?, na deskach warszawskiego klubu Progresja zagra 5 zespołów. Walczyć będą o nagrodę główną konkursu - profesjonalną sesję nagraniową w Studiu Progresja oraz o nagrodę publiczności, którą jest możliwość zagrania w Progresji przed wybraną gwiazdą. Będą to: I.O.Project, Mind Asylum, Muhu Islandi V8.

Piąty zespół, który wystąpi tego dnia, to zdobywca Dzikiej Karty. Jest nim warszawska formacja Molecular, która liczbą 947 głosów uplasowała się na pierwszej pozycji w głosowaniu i tym samym otrzymała drugą szansę, aby powalczyć o wygraną w finale ?Otwartych Wtorków z NuPlays?.

Podczas piątkowego koncertu finałowego, każdy zespół, w trakcie swojego 30-minutowego setu, zaprezentuje własne utwory oraz jeden cover. W jury konkursu gościnnie zasiądzie trzech dziennikarzy muzycznych: Zbigniew Zegler - dyrektor muzyczny ?Jedynki? Polskiego Radia, Radosław ?Szadek? Szatkowski z Radia Bemowo oraz Adam Dobrzyński z Radia Dla Ciebie.

Informacje o zespołach:

I.O.Project powstał z inicjatywy sióstr Igi i Oleny Szczepaniak. Zespół działa od 2012 roku. Na swoim koncie ma już pierwsze demo. Muzyka grupy oscyluje między gatunkami takimi jak pop, rock, funky, czy jazz. Autorką tekstów i muzyki jest wokalistka i skrzypaczka zespołu Olena. Skład uzupełniają wiolonczelistka Iga, pianista Kamil, perkusista Konrad i basista Andrzej.

Muhu Island istnieje od czerwca 2012 roku. Tworzy go czterech muzyków (gitara, wokal, bass i perkusja), którzy wcześniej grali w innych warszawskich bandach. Panowie na scenie prezentują wyłącznie własne kompozycje z gatunku alternatywnego, progresywnego rocka. Nie boją się uderzyć w proste formy, jak i pokręcone muzyczne pejzaże. W planach zespołu jest wzbogacenie kompozycji o elementy elektroniki.

Mind Asylum to zespół grający muzykę będącą mieszanką thrash i death metalu. Obecny skład, który tworzy czterech muzyków, ma na swoim koncie już pierwsze demo i kilka koncertów.  

V8 to warszawski zespół, który swoją muzykę określa jako ?kalifornijski punk rock?. Tworzy go trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do energetycznego grania. Na swoim koncie mają już pierwszy materiał, nagrany na tzw. "100" aby ? jak mówią ? ?odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.?

Molecular to młody zespół, który powstał w lipcu 2012 roku w Warszawie. Pięciu artystów, którzy wchodzą w skład bandu, tworzy muzykę z nurtu blues/rock, czerpiąc również ze swoich wcześniejszych doświadczeń. Zespół ma na koncie kilkanaście koncertów i obecnie pracuje nad nagraniem swojej pierwszej płyty.  

 

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays? to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays.

Partnerzy medialni konkursu: KulturaOnline.pl, Legalna Kultura, Radio Bemowo, Fabryka Zespołów, Rock Axxess, NetFan.pl i Nucity TV.

 

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.


dostarczył infoWire.pl
Źródło NuPlays S.A..

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy