Wiadomości branżowe

Wyjątkowe spektakle we wrześniowym repertuarze Och-Teatru

Jeśli do teatru, to... tylko do Och-Teatru!Po wakacyjnych podróżach, odpoczynku i urlopach przyszedł czas na powrót do teatrów – zbliżająca się jesień jest najlepszym czasem na nadrobienie teatralnych zaległości, zobaczenie lubianych aktorów w nowych rolach czy po prostu spędzenie przyjemnych i wesołych chwil. Dzięki wizytom w teatrze jesienna szarość może przybrać

Jeśli do teatru, to... tylko do Och-Teatru!

Po wakacyjnych podróżach, odpoczynku i urlopach przyszedł czas na powrót do teatrów ? zbliżająca się jesień jest najlepszym czasem na nadrobienie teatralnych zaległości, zobaczenie lubianych aktorów w nowych rolach czy po prostu spędzenie przyjemnych i wesołych chwil. Dzięki wizytom w teatrze jesienna szarość może przybrać wiele barw i skrzyć się humorem! Warszawski Och-Teatr, choć nie przestawał grać w trakcie lata, także w symboliczny sposób inauguruje kolejny sezon - na afisz wracają najbardziej lubiane spektakle, w przygotowaniu są też nowe sztuki, które wypełnią repertuar kameralnej sceny Och-Cafe Teatr. Tytuły, które szczególnie ucieszą widszów i dzięki którym wrzesień będzie pogodny, to na pewno kultowa farsa Mayday, którą wyreżyserowała Krystyna Janda, oraz Zemsta w absolutnie gwiazdorskiej obsadzie.

Warszawscy widzowie przez ponad 10 lat czekali na kolejną wersję najsłynniejszej farsy świata, czyli Mayday. W końcu lukę tę wypełnił Och-Teatr, dając widzom okazję do podziwiania przezabawnej historii przygód i perypetii londyńskiego taksówkarza Johna Smitha, którzy sprytnie lawiruje pomiędzy dwiema kochającymi go żonami, rozpisując w małym kalendarzyku drobiazgowy plan podwójnego życia. Nawet najbardziej misterne przygotowania mogą jednak lec w gruzach wobec nieoczekiwanych wydarzeń?  Niewątpliwie Mayday odniósł sukces dzięki znakomitej grze aktorskiej tak cenionych artystów jak Maria Seweryn, Monika Fronczek, Artur Barciś czy Rafał Rutkowski oraz precyzyjnej i bardzo sprawnej reżyserii Krystyny Jandy, która, jak sama mówi, uwielbia reżyserować farsy: ?Tu trzeba naprawdę mieć w głowie poukładane...  Trzeba być prawdziwym w przerysowaniu, mieć poczucie formy i gust, dobry gust, temperament, wyrazistość... Zagrać niemożliwe. Pokazać wiarygodnie największą bzdurę. Kocham to.?

We wrześniu Mayday wraca do repertuaru Och-Teatru po wakacyjnej przerwie i wszyscy widzowie spragnieni rozrywki na najwyższym poziomie będą go mogli zobaczyć w teatrze przy Grójeckiej pomiędzy 11 a 14 września. W trakcie spektaklu weekendowego odwiedzenie Och-Teatru będzie tym łatwiejsze, że teatr zapewni warsztaty plastyczne dla dzieci w trakcie trwania sztuki (co wiąże się z niewielkim kosztem, a daje dzieciom możliwość twórczego spędzenia czasu). Na spektakl można zatem wybrać się całą rodziną.

Kolejną okazją do jesiennego powrotu do teatru ? i znowu także całą rodziną! ? będą pokazy znakomitej Zemsty, w której podziwiać można kunszt aktorski choćby Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego, Artura Barcisia, Zofii Zborowskiej czy pamiętanego z komedii Poszukiwany, poszukiwana ? Wojciecha Pokory. W roku fredrowskim Och-Teatr przypomina klasyczną historię sporu o mur graniczny, ale ukazując w niej, obok znakomitych humorystycznych scen, to, co do dziś nam towarzyszy: narodowe zalety i przywary Polaków, naszą skłonność do spierania się i dobrodusznego wybaczania sobie wszystkich przewin, pieniactwo, ale i gotowość do walki o uczucia wbrew całemu światu. Wszyscy, którzy sądzą, że Zemsta nie może już niczym zaskoczyć, przekonają się pomiędzy 15 a 18 września w Och-Teatrze, że wyraziste postaci, stworzone i zagrane ze swadą i lekkością przez najlepszych polskich aktorów, ujmują nas niezmiennie. Opowieść o życiu sąsiedzkim Polaków, mimo upływu czasu, ujawnia coraz więcej o nas samych i o czasach, w których żyjemy. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich, którzy oprócz zabawy cenią także błyskotliwe i dopracowane aktorstwo, lekkość scenicznego humoru oraz przenikliwą, czasami lekko ironiczną refleksję, delikatnie wplecioną w znaną i lubianą opowieść o słynnych sąsiadach, Cześniku i Rejencie.

 

Och-Teatr zaprasza na Mayday już od 11 do 14 września, a zaraz potem na Zemstę, graną od 15 do 18 września włącznie. Zacznij kolejny sezon teatralny w najlepszym towarzystwie!

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Och-Teatr.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy