LIFESTYLE Muzyka

Time for Chopin – otwarty koncert z okazji Dnia Niepodległości

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, artyści Time for Chopin, wspólnie z mieszkańcami stolicy, będą świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Bezpłatny koncert o godz. 16:30 odbędzie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w

Data publikacji: 2019-11-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Time for Chopin – otwarty koncert z okazji Dnia Niepodległości
Kategoria: Muzyka, LIFESTYLE

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, artyści Time for Chopin, wspólnie z mieszkańcami stolicy, będą świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Bezpłatny koncert o godz. 16:30 odbędzie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.

Time for Chopin – otwarty koncert z okazji Dnia Niepodległości Muzyka, LIFESTYLE - Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, artyści Time for Chopin, wspólnie z mieszkańcami stolicy, będą świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Bezpłatny koncert o godz. 16:30 odbędzie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, artyści Time for Chopin, wspólnie z mieszkańcami stolicy, będą świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości. W okolicznościowym programie znajdą się utwory wybitnych kompozytorów, którzy poprzez swoją twórczość manifestowali miłość do Polski. Przepiękne dźwięki płynące z fortepianu dopełni gra na skrzypcach. Bezpłatny koncert o godz. 16:30 odbędzie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.

Wyjątkowa lekcja historii w Time for Chopin rozpocznie się w najbliższą sobotę 9 listopada o godz. 16:30. Poprowadzą ją Józef Kolinek, który przez 25 lat był skrzypkiem m.in. Orkiestry Sinfonia Varsovia Yehudi Menuhina wraz z Elżbietą Karaś-Krasztel, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Artystka nie tylko zagra na fortepianie Menueta Ignacego Jana Paderewskiego, ale i przeczyta fragment jego przemówienia z 1910 roku. Obok utworów wirtuoza uznawanego za symbol odrodzenia ojczyzny znajdą się inne, nie mniej patriotyczne kompozycje: Polonez Młodzieńczy, As – dur op. 53 Fryderyka Chopina, Polonez, Sonata Józefa Elsnera oraz aranżacje pieśni Stanisława Moniuszki.

Udział w okolicznościowym koncercie, w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie, to doskonała okazja, by w ciekawy sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Niezwykły repertuar pozwoli również poznać bliżej sylwetki osób, które tworzyły polską kulturę. W tym roku przypada 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, autora ponad 268 pieśni, wielu oper (najsłynniejsze to Halka, Straszny Dwór i Paria), operetek i baletów oraz 250. Józefa Elsnera, wychowawcy całej generacji polskich kompozytorów epoki romantycznej, który choć urodził się w rodzinie niemieckiej z wyboru czuł się Polakiem. O nauczycielu Chopina, jakim był i czego wymagał, opowie Józef Kolinek.

A to już wiesz?  Nowe oblicze polskiej muzyki według Hanny Kulenty podczas festiwalu EUFONIE

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszystkie osoby, które noszą Polskę w sercu mile widziane.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Time for Chopin – otwarty koncert z okazji Dnia Niepodległości Muzyka, LIFESTYLE - Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, artyści Time for Chopin, wspólnie z mieszkańcami stolicy, będą świętować 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Bezpłatny koncert o godz. 16:30 odbędzie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.
Hashtagi: #Muzyka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy