Wiadomości branżowe

Święto reportażu w Toruniu

Już w czwartek, 10 kwietnia 2014 roku, rozpocznie się w Toruniu druga edycja Festiwalu Sztuki Faktu. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem została otwarta rejestracja na niektóre bloki programu. Bezpłatne wejściówki można rezerwować w serwisie internetowym festiwalu: 

Już w czwartek, 10 kwietnia 2014 roku, rozpocznie się w Toruniu druga edycja Festiwalu Sztuki Faktu. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem została otwarta rejestracja na niektóre bloki programu. Bezpłatne wejściówki można rezerwować w serwisie internetowym festiwalu: http://sztukafaktu.pl/rezerwacja.

Za sprawą wydarzenia do Torunia przyjadą znakomici goście, wśród których będą m.in. Beata Tadla, Tomasz Sekielski, Ryszard Bugajski, Henryk Talar. Program tegorocznego festiwalu nawiązuje do 25. rocznicy wyborów czerwcowych z 1989 roku ? historycznego przełomu sięgającego korzeniami powstania ?Solidarności?, który doprowadził do utworzenia niekomunistycznego rządu w Polsce. Niedługo potem obalono mur berliński.

W ramach festiwalu odbędzie się konkursowy przegląd reportaży i filmów dokumentalnych, panel dyskusyjny poświęcony etyce w mediach oraz Noc Reporterów, podczas której ze swoimi odbiorcami spotkają się dziennikarze najważniejszych programów i magazynów reporterskich TVP.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem zdecydowaliśmy się otworzyć zamkniętą już rejestrację na niektóre bloki programu, w tym na tak prestiżowe punkty programu, jak festiwalowe gale: Galę otwarcia festiwalu i Galę wręczenia nagród, a także na cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności spotkanie z uznanymi dziennikarkami ?Wiadomości?: Beatą Tadlą i Marią Stepan oraz warsztaty Newsweeka ?Dziennikarstwo ery cyfrowej? ? zapowiada Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wszyscy zainteresowani współczesnymi mediami mogą zgłaszać się także na Blok 10 ?Spotkanie z dyrektorem TVP1 Piotrem Radziszewskim i Tomaszem Sekielskim?, Blok 11 ?Noc Reporterów?, Blok 13 ?Konkursowy przegląd reportaży i spotkania z autorami?, Blok 15 ?Pokaz reportaży Tamary Sołoniewicz ?Czy słyszysz jak płacze ziemia?? i ?Matecznik?, rozmowa z Jerzym Kaźmierczakiem, dyrektorem Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP o rekonstrukcji filmu oraz wspomnienie o Tamarze Sołoniewicz?.

Wprowadziliśmy także do dystrybucji wejściówek Blok H, czyli Warsztaty historyczne MDR-TVP, które organizują Fundacja Konrada Adenauera i Akademia TVP. Sesja, która odbędzie się w Sali Małej Teatru ?Baj Pomorski? zapowiada się bardzo ciekawie. Wezmą w niej udział wybitni goście: dr Tadeusz Doroszuk, dyrektor TVP Historia, prof. Andrzej Paczkowski, dr Ulrich Brochhagen z MDR ? dodaje Krystian Kubjaczyk.

Organizatorami 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu są
Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna i Telewizja Polska.

A to już wiesz?  Rusza trzecia edycja Otwartych Wtorków z NuPlays


dostarczył infoWire.pl
Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy