BIZNES Kultura

„Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel

„Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel
W ramach Festiwalu Singera, 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Śmiech szczura”Navy

Data publikacji: 2019-08-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel
Kategoria: BIZNES, Kultura

W ramach Festiwalu Singera, 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Śmiech szczura”Navy Samel.

„Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel BIZNES, Kultura - W ramach Festiwalu Singera, 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Śmiech szczura”Navy Samel.

W ramach Festiwalu Singera, 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Śmiech szczura”Navy Samel. Książkę wydało wydawnictwo ADiT wspólnie z Wydawnictwem Austeria. 

„Śmiech szczura” (And the Rat Laughed) w tłumaczeniu Joanny Stoecker i Michała Sobelmana to uznana powieść Navy Samel, wybitnej, zmarłej przed dwoma laty izraelskiej pisarki.Składa się z pięciu części, w której centralną postacią jest kilkuletnia dziewczynka ukrywająca się w ziemiance w czasach Holokaustu. Powieść doczekała się operowej adaptacji z muzyką Elli Milch-Sheriff (koprodukcja Teatru Cameri w Tel Awiwie oraz Izraelskiej Orkiestry Kameralnej).

Nava Semel towielokrotnie nagradzana artystka, jedna z pierwszych, która w swojej twórczości badała doświadczenia potomków ofiar Holokaustu − "drugiego pokolenia". Jej powieści były adaptowane na słuchowiska radiowe i scenariusze seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych. Nava Semel otrzymała Nagrodę Premiera Izraela w dziedzinie Literatury w 1996 oraz nagrodę Pisarek Basenu Morza Śródziemnego we Francji 1994. Została uhonorowana tytułem Kobiety Roku Miasta Tel Awiw w dziedzinie Literatury (2007). Semel była członkinią Zarządu Dyrektorów Massuah – Instytutu Studiów nad Holokaustem oraz Fundacji na Rzecz Ofiar Holokaustu. Była również członkinią Rady Zarządzającej instytutu Yad Vashem. 

W warszawskim spotkaniu, na które zaprasza wydawnictwo ADiT, wezmą udział tłumacze 
i rodzina autorki (Noam Semel, wieloletni dyrektor Teatru Cameriw Tel Avivie wraz z córką). Spotkanie poprowadzi prof. Stanisław Obirek, a fragmenty książki przeczytają Sławomira Łozińska i Włodzimierz Press. 

Spotkanie odbędzie się w Austriackim Forum Kultury, ul. Próżna 7/9, Warszawa.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Śmiech szczura” – spotkanie wokół książki Navy Samel BIZNES, Kultura - W ramach Festiwalu Singera, 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Śmiech szczura”Navy Samel.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

A to już wiesz?  Piotr Wójcik spotka się z czytelnikami w Empik Silesia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy