Elektronika

Słuchawki SoundMAGIC P55 Vento – Kunszt w każdym calu

Informacja prasowa 21 listopada 2016 Słuchawki SoundMAGIC P55 Vento – Kunszt w każdym calu Nowe słuchawki SoundMAGIC P55 Vento to owoc dwóch lat projektowania, testowania

Informacja prasowa
21 listopada 2016

Słuchawki SoundMAGIC P55 Vento – Kunszt w każdym calu
Nowe słuchawki SoundMAGIC P55 Vento to owoc dwóch lat projektowania, testowania i prób. Każdy szczegół był wielokrotnie udoskonalany i poprawiany aż do osiągnięcia perfekcji. Model P55 Vento został wykonany w całości przez inżynierów dźwięku SoundMAGIC, z zastosowaniem w przetwornikach miedzianych uzwojeń pochodzących od japońskich dostawców.

SoundMAGIC P55 Vento posiadają aluminiową i solidną konstrukcję, która zapewnia nie tylko trwałość poszczególnych elementów, ale również wysoki komfort noszenia. Odpinany zestaw okablowania to kolejne rozwiązanie, które w przypadku awarii kabla, nie powoduje, że musimy rozstać się ze swoimi słuchawkami. SoundMAGIC P55 Vento, to model, który pomimo tego, że przykuwa uwagę ekskluzywnym wyglądem , to zachowuje prostotę i pełen minimalizm. Jednocześnie odpowiednia wielkość świetnie sprawdzi się podczas słuchania i w domu i w drodze.

SoundMAGIC P55 Vento wyposażono w 40 mm przetworniki, doskonale zestrojone i zapewniające perfekcyjną jakość dźwięku. Brzmienie jest bardzo emocjonujące, pełne detali i smaczków okraszonych dobrze kontrolowanym basem. Bas jest ciepły i miękki, nie zakrywa reszty pasm. Średnie tony są naturalne, nie za jasne i nie za ciemne. Wysokie tony pozostają klarowne i bez zniekształceń. Słuchacz jest mocno zaangażowany w to co się dzieje na niesamowitej scenie, którą prezentują P55 Vento.

Aby osiągnąć takie brzmienie producent stworzył 68 odmiennie brzmiących przetworników i testował je w dwóch różnych korpusach. Pierwszym celem przy projektowaniu był dźwięk, ale też odpowiedni wygląd, wygoda i co najważniejsze wytrzymałość. P55 Vento mają sprawdzić się w każdych warunkach i zagrać na wysokim poziomie z każdym sprzętem, nie tylko tym najdroższym, ale również ze zwykłym smartfonem.

Wraz ze słuchawkami otrzymujemy twarde etui, dwa kable – w tym jeden z pilotem i mikrofonem, adapter do komputera, adapter do telefonu i woreczek na kable. Pilot jest trzy przyciskowy zgodny ze standardem Apple.

A to już wiesz?  Multiroom i Streaming Audio dla Wszystkich

Specyfikacja techniczna:
Typ: nauszne, zamknięte
Przetwornik: 40mm dynamiczny z NdFeB
Częstotliwość: 15Hz – 22kHz
Impedancja: 35 Ω
Czułość: 110 dB
Kabel: 1,2m x 2 sztuki
Wtyk: 3,5 mm kątowy
Waga: 285 g

SoundMAGIC P55 Vento są już dostępne w sprzedaży oraz do odsłuchu w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce. Cenę słuchawek ustalono na 799zł z VAT.

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iriver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, Fostex, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

O SoundMAGIC
SoundMAGIC to jeden z najmłodszych producentów w świecie słuchawek. Firma Soundmagic Technology Development Co Ltd. bo tak brzmi jej pełna nazwa, została założona we wrześniu 2005 roku. Firma stara się zaistnieć w świecie audio poprzez wprowadzanie wysokiej jakości produktów w bardzo korzystnych cenach. Soundmagic bardzo szybko został zauważony przez innych producentów. Aktualnie współpracuje z tak znanymi producentami jak m.in. Beyerdynamic i Samsung. W Polsce pierwsze egzemplarze Soundmagiców pojawiły się w 2008 roku. Na zagranicznych forach zrobiło się głośno o nowych słuchawkach, oferujących jakość na poziomie produktów największych potentatów w branży audio, za znacznie niższą cenę. Wobec takiej informacji nie można było przejść obojętnie i powstał prywatny import słuchawek. Bardzo optymistyczne recenzje na polskich forach spowodowały iż powstało zapotrzebowanie na produkty Soundmagic’a. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziliśmy je oficjalnie do naszego kraju.

A to już wiesz?  PLENUE 2 | PLENUE R

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy