LIFESTYLE Muzyka

Premiera singla finalistów The Voice of Poland

Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha

Data publikacji: 2015-10-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Premiera singla finalistów The Voice of Poland
Kategoria: Muzyka, LIFESTYLE

Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha Baranowskiego

Premiera singla finalistów The Voice of Poland Muzyka, LIFESTYLE - Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha Baranowskiego

Po sukcesie takich artystów jak Sarsa, Natalia Nykiel czy Rafał Brzozowski przyszedł czas na kolejnych wokalistów wyłonionych z grona wielu talentów w programie „The Voice of Poland”. Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha Baranowskiego, to zapowiedź mającej pojawić się wiosną płyty.

Wokal singla „Ile pozostanie w nas” to dzieło Ernesta Staniaszka. Na perkusji zagrał Filip Janowski, na basie Konrad Kiełbasa, na klawiszach Klaudiusz Szpytma, a na gitarach Wojciech Baranowski, który jest także autorem tekstu i muzyki. Teledysk zrealizowany przez Adama Gawendę i Mateusza Dziwisia z AG Studio obejrzeć można na https://www.youtube.com/watch?v=X-OElSwFs0g.

Przełomem w karierze zespołu był udział Ernesta, a później Wojtka, w programie telewizyjnym The Voice of Poland. Twórczość grupy zaczęła nabierać tempa, zespół zagrał wiele koncertów i ukształtował własny styl muzyczny. Eleanore Krieger  swoje utwory nagrywa w Penguin Records pod czujnym okiem Jacka Antosika. W tym roku usłyszymy jeszcze drugi singiel z ich debiutanckiej płyty.

Ernest Staniaszek i Wojtek Baranowski poznali się w liceum w Piotrkowie Trybunalskim na próbie chóru szkolnego. Grupa zadebiutowała na Life Festival Oświęcim 2014, grając na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Eric Clapton, Soundgarden czy Edyta Bartosiewicz.

Ernest Staniaszek studiował Realizację Dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i muzyki. Z zespołami Amnezja, Eleanore Krieger i Ultima zagrał ponad 400 koncertów w kraju i za granicą.

 

Wojtek Baranowski to wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów, który grał na jednej scenie z takimi artystami jak Perfect czy Myslovitz. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Premiera singla finalistów The Voice of Poland Muzyka, LIFESTYLE - Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha Baranowskiego
Hashtagi: #Muzyka #LIFESTYLE

A to już wiesz?  Marcin Miller | Empik Galeria Bałtycka GDAŃSK

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy