Wiadomości branżowe

Nowoczesna WP.TV

Najpopularniejsza portalowa telewizja internetowa * wystartowała w nowej odsłonie. Nowa WP.TV silnie nawiązuje do modułowej strony głównej Wirtualnej Polski. Systematyzuje materiały wideo i eksponuje je w przejrzystych sekcjach tematycznych, w pierwszej

Najpopularniejsza portalowa telewizja internetowa * wystartowała w nowej odsłonie. Nowa WP.TV silnie nawiązuje do modułowej strony głównej Wirtualnej Polski. Systematyzuje materiały wideo i eksponuje je w przejrzystych sekcjach tematycznych, w pierwszej kolejności dostarczając te najświeższe i najbardziej interesujące widza. Intuicyjnie przeprowadza przez kategorie oraz programy, najnowsze i polecane wideo, prezentuje własne produkcje Grupy WP oraz materiały partnerów, w tym TVP, Associated Press, East News, x-news, czy Discovery Networks.

KONTENT

- Bieżące informacje dostarczamy w dynamiczny, atrakcyjny wizualnie, a przede wszystkim, przyjazny użytkownikowi sposób ? podkreśla Paulina Górska, Wicedyrektor Działu Video Grupy WP. ? Najważniejsze wiadomości widoczne są w układzie modułowym. Dzielimy je na sekcje i programy, co maksymalnie ułatwia przeglądanie i wyszukanie treści. WP.TV to nowoczesna platforma z newsowymi i rozrywkowymi materiałami wideo, do której codziennie trafia kilkadziesiąt nowych klipów ? dodaje.

W nowym serwisie WP.TV postawiono na treści o zróżnicowanej tematyce ? informacyjne, lifestylowe, biznesowe, sportowe. Większość materiałów dostępnych w WP.TV publikowana jest też w serwisach Grupy WP. To m.in. informacyjne formaty cyklu #dziejesie?, realizowane w Studio TV czy reportaże tworzone przez zespoły redakcyjno-producenckie GWP. Nie brakuje tu też własnych serii WP.TV, jak Pixel, czy Specjalista Radzi. Docelowo w ramach witryny prezentowanych będzie 20 formatów autorskich Grupy WP ? osiem w cyklu codziennym i dwanaście w tygodniowym.

ZMIANY WIZUALNE

Modułowym układem, kategoryzacją informacji i dużą typografią WP.TV nawiązuje do strony głównej Wirtualnej Polski.

- Dbamy o spójność produktów w naszym portfolio, ponieważ chcemy budować jednolite doświadczenie użytkowników w obrębie Grupy WP. Tak, by nasi odbiorcy nie mieli problemu z nawigacją, identyfikacją marki i odnalezieniem się w konkretnym serwisie ? podkreśla Adam Plona, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Grupie WP. ? Ta jednolitość nie jest przy tym dla nas synonimem braku tożsamości i charakteru. Właśnie dlatego WP.TV bez kompleksów używa koloru do oznaczania kategorii, sekcji i programów. Między innymi dzięki temu zabiegowi layout odświeżonej WP.TV jest mocny i wyrazisty.

Cały redesign serwisu ukierunkowany został na zwiększenie zaangażowania użytkownika, a także częstotliwości jego świadomej interakcji z produktem i eksponowaną przy nim reklamą. ? Wideo w internecie daje marketerom ogromne możliwości. Odpowiedzią na ich rosnące zainteresowanie jest całkowicie odmieniona wersja WP.TV. W tej odsłonie wyodrębniliśmy np. nowe, dedykowane obszary reklamowe, wprowadziliśmy też interaktywne formy reklamowe wideo, m.in. branding playera czy sponsoring formatów wideo ? dodaje Paulina Górska.

 

*za: badanie Megapanel PBI/Gemius, grudzień 2014 r.

 
 

dostarczył infoWire.pl
Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy