LIFESTYLE Muzyka

Natalia Przybysz z płytą „Jak malować ogień” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów - była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową

Data publikacji: 2019-10-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Natalia Przybysz z płytą „Jak malować ogień” w ramach „Piątków z Nową Muzyką”
Kategoria: Muzyka, LIFESTYLE

Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów – była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”.

Natalia Przybysz z płytą „Jak malować ogień” w ramach „Piątków z Nową Muzyką” Muzyka, LIFESTYLE - Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów - była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”.

Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów – była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”. Właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej zaprezentowała piąty solowy album w warszawskim Studio U22. Płyta „Jak malować ogień” ukaże się na rynku 25 października nakładem wytwórni Kayax. Spotkanie z artystką odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV.

Na cztery dni przed oficjalną premierą albumu „Jak malować ogień”, Natalia Przybysz odwiedziła warszawskie Studio U22. Artystka zaprezentowała nowy materiał, a także opowiedziała o tym unikalnym wydawnictwie. Natalia, wraz w wytwórnią Kayax oraz tłocznią WMfono, stworzyła nośniki fizyczne w ekologicznej wersji. Analog „Jak malować ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów produkcji innych płyt winylowych. Gratką dla fanów będzie fakt, że każdy egzemplarz jest wizualnie inny – kolorystyka płyty jest uzależniona od barwy ścinków, jakich użyto do jej produkcji. To całkowicie pionierska inicjatywa. W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przezroczysty.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je szef redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Metz. W rozmowie z nim artystka opowiedziała o wyjątkowej atmosferze panującej w częściowo nowym składzie zespołu:

Mieliśmy między sobą wiele synchronii. Niejednokrotnie nagrywałam na telefon improwizowane dźwięki. Takie podkłady to były dla mnie całe światy, przestrzenie, faktury, kolory, które potem inspirowały mnie do pisania historii i melodii. Ta płyta jest trochę opowieścią.

A to już wiesz?  Nowi Klasycy powracają do Warszawy!

Album Natalii Przybysz „Jak malować ogień” zawiera 10 utworów, które stanowią zapis chwil i emocji towarzyszących artystce i jej zespołowi. Kompozycję i aranżację powstały w domowym zaciszu, stąd płyta wydaje się być jeszcze bardziej intymna. Nad materiałem pracowali: Jurek Zagórski (gitara, produkcja), Mateusz Waśkiewicz (gitara, współprodukcja), Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński (sekcja rytmiczna). Gościnnie wystąpił także wiolonczelista Michał Popel.

O przyjemną atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Natalia Przybysz z płytą „Jak malować ogień” w ramach „Piątków z Nową Muzyką” Muzyka, LIFESTYLE - Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów - była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”.
Hashtagi: #Muzyka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy