Wiadomości branżowe

Komiksy ? wbrew pozorom nie tylko dla najmłodszych

„Thorgal”, „Kapitan Kloss” czy „Kajko i Kokosz” – to komiksy lat 80., które miał na półce każdy Polak. Po latach zapomnienia ten rodzaj literatury powraca do łask czytelników.W Polsce rynek komiksowy jeszcze nie cieszy się tak dużą popularnością jak w krajach zachodnich, ale od kilku lat odnotowuje się jej systematyczny wzrost. „Najmniej

?Thorgal?, ?Kapitan Kloss? czy ?Kajko i Kokosz? ? to komiksy lat 80., które miał na półce każdy Polak. Po latach zapomnienia ten rodzaj literatury powraca do łask czytelników.

W Polsce rynek komiksowy jeszcze nie cieszy się tak dużą popularnością jak w krajach zachodnich, ale od kilku lat odnotowuje się jej systematyczny wzrost. ?Najmniej komiksów czyta najstarsza część społeczeństwa [?]. Wynika to z faktu, że dysponuje ona mniejszymi funduszami niż pozostałe grupy wiekowe? ? mówi serwisowi infoWire.pl Rafał Zieliński ze sklep-komiksowy.pl.

Komiksy nie dzielą się na te dla mężczyzn i kobiet. Jednak widoczne są pewne tendencje. Mężczyźni gustują w komiksach o tematyce superbohaterskiej. Z kolei kobiety ? obyczajowej. ?Warto zaznaczyć, że komiksy poruszają nie tylko tematykę fantastyczną czy erotyczną. Powstają również dobrze napisane i narysowane komiksy o problematyce poważnej, np. handlu ludźmi, segregacji rasowej, terroryzmie? ? wyjaśnia rozmówca. Są to istotne tematy ? podane w nieco odmiennej formie ? które warto zgłębić.

Dorośli Polacy czytają mało. Nadzieją staje się pokolenie współczesnych licealistów i gimnazjalistów. To oni coraz częściej sięgają po książki i to te drukowane. Udowodniono, że informacje przekazywane za pośrednictwem druku są przyswajalne o 30% lepiej i zostają w pamięci o wiele dłużej niż te zdobyte za pomocą komputera czy tabletu. To sprawia, że literatura papierowa ? w tym komiksy ? powraca do łask.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Ranczo znów na planie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy