Wiadomości branżowe

Jest już nowa powieść Jacka Dukaja ? ?Starość aksolotla? ­ która pokazuje zupełnie nowy wymiar książki. Rynek ebooków w Polsce czeka rewolucja.

O projekcie10 marca ukazała się premiera fascynującej powieści kultowego pisarza science fiction Jacka Dukaja pt. „Starość aksolotla”. Jej wydawcą jest Allegro, po raz pierwszy występujące w tej roli. ”Starość aksolotla” ukazuje się wyłącznie jako ebook na smartfony, tablety, czytniki i komputery. Przepiękna oprawa wizualna i filmowa umożliwia czytelnikom pełne zanurzenie się w świat powieści. Rewolucyjna opcja druku modeli postaci w 3D otwiera książkę na zupełnie nowy wymiar, zamazując granicę między tekstem (fikcją) i materią (realem).„Starość aksolotla” Jacka Dukaja jest pierwszą w Polsce książką cyfrową, która angażuje czytelnika na tak wielu poziomach: tekst – hipertekst – art – real. Tę powieść nie tylko się czyta, ale ogląda i przeżywa.Nowy wymiar doświadczenia czytelniczego powstał dzięki współpracy Allegro i Fish Ladder, natomiast całą oprawę wizualną projektu przygotowało studio Platige Image.Projekt realizowany jest przy wsparciu

O projekcie

10 marca ukazała się premiera fascynującej powieści kultowego pisarza science fiction Jacka Dukaja pt. ?Starość aksolotla?. Jej wydawcą jest Allegro, po raz pierwszy występujące w tej roli. ?Starość aksolotla? ukazuje się wyłącznie jako ebook na smartfony, tablety, czytniki i komputery. Przepiękna oprawa wizualna i filmowa umożliwia czytelnikom pełne zanurzenie się w świat powieści. Rewolucyjna opcja druku modeli postaci w 3D otwiera książkę na zupełnie nowy wymiar, zamazując granicę między tekstem (fikcją) i materią (realem).
?Starość aksolotla? Jacka Dukaja jest pierwszą w Polsce książką cyfrową, która angażuje czytelnika na tak wielu poziomach: tekst ? hipertekst ? art ? real. Tę powieść nie tylko się czyta, ale ogląda i przeżywa.Nowy wymiar doświadczenia czytelniczego powstał dzięki współpracy Allegro i Fish Ladder, natomiast całą oprawę wizualną projektu przygotowało studio Platige Image.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Wydawnictwa Literackiego ? które od 13 lat publikuje książki Autora ? a także blogerów, przedsiębiorców oraz aktywistów zaangażowanych w rozwój rynku ebooków. Premierze ?Starości aksolotla? towarzyszy reedycja w postaci samodzielnych minibooków 21 opowiadań i minipowieści Dukaja - również do kupienia na Allegro.

 Szczegóły akcji na jacekdukaj.allegro.pl

---

Nowy wymiar książki

Tekst nowej powieści Dukaja to wstrząsająca i fascynująca postapokaliptyczna wizja zagłady człowieka oraz podróży w nieznane, ku nowej cywilizacji i nowemu człowieczeństwu. Jeszcze nigdy obraz przyszłości nie był tak realny, a fikcja tak namacalna.

Hipertekst oferuje unikalne doświadczenie zanurzenia się w literacką kreację. Podążając za linkami, czytelnik odkrywa m.in. historyczne i polityczne tło powieści, idee stojące za technologią i ukryte powiązania między postaciami. 

Nakreślona przez Jacka Dukaja wizja zniszczonego, a potem odrodzonego świata i człowieka otrzymała wyjątkową oprawę plastyczną, która buduje estetyczny i emocjonalny klimat tekstu. Platige Image stworzyło film wprowadzający w nastrój powieści (reż. Maciej Jackiewicz), a także serię ilustracji autorstwa Marcina Panasiuka. Dodatkowo czytelnik może zapoznać się z szeroką paletą exlibrisów oraz logotypów gildii i aliansów występujących w powieści. 

A to już wiesz?  Stopklatka TV - jeszcze więcej filmów i seriali w Telewizji Osobistej

Modele robotów występujących w powieści zostały zaprojektowane przez Alexa Jaegera ? amerykańskiego art directora odpowiedzialnego za projekty postaci do takich filmów jak ?Transformers?, czy ?Avengers?. Są integralną częścią ebooka, a ich projekty można wydrukować w drukarkach 3D. Tak oto fikcja literacka ziszcza się w realu, na wyciągnięcie ręki czytelnika.

Ponadto premierze ?Starości aksolotla? towarzyszy debiut aplikacji Ebooki Allegro, zapewniającej najpełniejsze doświadczenie lekturowe dla najnowszych ebooków (format epub3).

"Starość aksolotla" ukazuje się w polskiej i angielskiej wersji językowej. Angielski przekład dokonany przez Stanleya Billa ("The Old Axolotl") wchodzi do światowej dystrybucji 24 marca.

O utworze

?Starość aksolotla? to fascynująca postapokaliptyczna wizja świata, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym ludziom na chwilę przed katastrofą udaje się przekopiować scyfryzowane umysły w hardware. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Dzielą się na gildie, tworzą alianse, prowadzą wojny. Mają swoje polityki, ideologie, szalone religie hardware?u. I podejmują wyzwania, przed jakimi nikt wcześniej nie stawał. ?Starość aksolotla? opowiada o odwróceniu porządków życia i śmierci, postępu i stagnacji, tego, co biologiczne, i tego, co mechaniczne; o tajemnicy duszy ludzkiej i odwiecznej samotności człowieka, czy to w ciele, czy w pancernej stali robota.

Tak oto kończy się świat.

Nie hukiem lecz wizgiem metalu.

---

Wydawca                                             Partner Strategiczny

                     

Partnerzy medialni 

          
 

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy