LIFESTYLE Muzyka

Jakub Olejnik i Maciej Czemplik na zakończenie jazzOVO

Tego lata jazz na dobre zadomowił się na patio OVO Wrocław. Po Natalii Lubrano, w kolejce do grania czekają już kolejne gwiazdy jazzowej sceny Wrocławia. Teraz pora na kwartet Jakuba Olejnika oraz trio Maćka Czemplika w towarzystwie gościa specjalnego. Wstęp

Data publikacji: 2018-08-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jakub Olejnik i Maciej Czemplik na zakończenie jazzOVO
Kategoria: Muzyka, LIFESTYLE

Tego lata jazz na dobre zadomowił się na patio OVO Wrocław. Po Natalii Lubrano, w kolejce do grania czekają już kolejne gwiazdy jazzowej sceny Wrocławia. Teraz pora na kwartet Jakuba Olejnika oraz trio Maćka Czemplika w towarzystwie gościa specjalnego. Wstęp wolny.

Jakub Olejnik i Maciej Czemplik na zakończenie jazzOVO Muzyka, LIFESTYLE - Tego lata jazz na dobre zadomowił się na patio OVO Wrocław. Po Natalii Lubrano, w kolejce do grania czekają już kolejne gwiazdy jazzowej sceny Wrocławia. Teraz pora na kwartet Jakuba Olejnika oraz trio Maćka Czemplika w towarzystwie gościa specjalnego. Wstęp wolny.

Przed nami dwa ostatnie tego lata wieczory z jazzem na zielonym patio OVO Wrocław. Już w najbliższy piątek, 24 sierpnia o godz. 19.00, na letniej scenie wystąpi kwartet Jakuba Olejnika, doskonale znany wrocławskiej publiczności. Muzyka zespołu łączy elementy europejskiej i amerykańskiej tradycji. Usłyszymy zarówno autorskie kompozycje, jak również standardy w ciekawych aranżacjach. Kwartet tworzą utytułowani przedstawiciele wrocławskiej sceny muzycznej: Jakub Olejnik na basie, Tomasz Wendt na saksofonie, Bogdan „Boogie” Skiedrzyński na gitarze oraz Mateusz Maniak, uznawany za jednego z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia w Polsce. – Po ostatnim koncercie Natalii Lubrano i muzyków projektu „Stopklatka” naszą scenę przejmują mężczyźni – zapowiada Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław. – Artyści z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń, a otoczenie naszego patio z jego niezwykłą architekturą i ofertą dodadzą wrażeniom muzycznym niezwykłego klimatu – dodaje.

 

Trio z kobiecym głosem

Ostatni koncert wakacyjnego cyklu jazzOVO to muzyczne spotkanie z kolejną wrocławską gwiazdą – Maćkiem Czemplikiem. Znany gitarzysta wystąpi na patio 31 sierpnia w towarzystwie kontrabasisty Bartka Chojnackiego, perkusisty Kuby Lechki oraz gościa specjalnego – utalentowanej wokalistki Soni Hornatkiewicz. Sonia Hornatkiewicz to młoda, zdolna i pracowita wokalistka obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Ma na koncie występy w programie "Must Be The Music" oraz "Dzień Dobry TVN".  Od dwóch lat mieszka i studiuje we Wrocławiu. Tutaj poznała Maćka Czemplika, który zaprosił ją do współpracy.

Koncerty i inne wydarzenia organizowane na zielonym patio OVO Wrocław tego lata przyciągają wielu wrocławian i turystów. Jest to zasługa muzyki, artystów, ale również oferty wychodzących na patio restauracji. Smakosze nie mogą oprzeć się specjałom kuchni azjatyckiej w Dim Sum Garden czy potrawom rodem z Czech, podawanych w restauracji Drevny Kocur, zaś miłośnicy steków rozsiadają się w Campo. Wyjątkowych koktajli i owoców morza można spróbować w  OVO Beach Club, sezonowych tapas i dań kuchni międzynarodowej w OVO Bar & Restaurant, wrocławskiej kawy w Etno Cafe i rzemieślniczego piwa w browarze Pinta.

Organizatorami cyklu jazzOVO są OVO Wrocław i DoubleTree by Hilton Wrocław. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają, że w razie niepogody koncerty mogą zostać odwołane, a informacje warto śledzić na Facebooku (fanpage OVO Wrocław).

 

jazzOVO – OVO Wrocław (ul. Podwale 83)

24.08.2018 Jakub Olejnik Quartet

31.08.2018 Maciej Czemplik Trio ft. Sonia Hornatkiewicz

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jakub Olejnik i Maciej Czemplik na zakończenie jazzOVO Muzyka, LIFESTYLE - Tego lata jazz na dobre zadomowił się na patio OVO Wrocław. Po Natalii Lubrano, w kolejce do grania czekają już kolejne gwiazdy jazzowej sceny Wrocławia. Teraz pora na kwartet Jakuba Olejnika oraz trio Maćka Czemplika w towarzystwie gościa specjalnego. Wstęp wolny.
Hashtagi: #Muzyka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy