Aktualności

Gorące premiery muzyczne jesieni

INFORMACJA PRASOWA, EMPIK Warszawa, wrzesień 2015 r. Gorące premiery muzyczne jesieni W długie jesienne wieczory niejednego z nas dopada nostalgia za latem. Nieodmiennie skuteczny sposób

INFORMACJA PRASOWA, EMPIK
Warszawa, wrzesień 2015 r.

Gorące premiery muzyczne jesieni

W długie jesienne wieczory niejednego z nas dopada nostalgia za latem. Nieodmiennie skuteczny sposób na jesienny spleen to dobra książka, film czy wprawiająca w dobry nastrój muzyka. Zachęcamy do sprawienia sobie kulturalnej przyjemności, tym bardziej, że wrzesień obfituje w znakomite muzyczne premiery.

Jedna z największych gwiazd polskiej estrady lat 70. i 80. po siedemnastu latach wraca z nową płytą! Krążek „Tańcz, choćby płonął świat” powstał z inspiracji prezentem od przyjaciela, Romualda Lipko z Budki Suflera, w postaci tytułowej piosenki. Spotkanie z tym pięknym utworem wywołało w Artystce silną potrzebę zaśpiewania go i rozpoczęcia pracy nad nowym repertuarem. Teksty do piosenek napisali Jacek Cygan, Bogdan Olewicz, Paweł Mossakowski, Luiza Staniec i Artur Andrus. Za produkcję i aranżację odpowiedzialni są: Romuald Lipko, Piotr Kominek i Łukasz Pilcha, a masteringiem zajął się Jacek Gawłowski.

Gratka dla fanów Pink Floyd! „Rattle That Lock” to czwarte studyjne dzieło Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka „On An Island”. Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson, a inspiracją albumu była druga księga XVII-wiecznego poematu „Raj Utracony” Johna Miltona. Wśród gości na płycie usłyszmy m.in. więzienny chór The Liberty Choir, wokalistki Mikę Paris i Louise. Orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta współpracował także przy swojej poprzedniej płycie.

Jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tego roku – 18 września miała miejsce premiera nowego krążka Lany del Rey, „Honeymoon”. To czwarta płyta wokalistki, która podbiła serca rzeszy fanów na całym świecie. Melancholijny i lekko mroczny klimat płyty artystka opisała tak: „Bliżej mu moim wczesnym dokonaniom niż ostatniej płycie »Ultraviolence«. Zanurzam się na nim w rejony klimatu noir i bardzo mi się to podoba”.

A to już wiesz?  Spraw, by tegoroczny sylwester był najbardziej wyjątkową imprezą roku

25 września ukaże się pierwszy album nowej gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej. Kortez, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej, śpiewać zaczął kilka lat temu. Wkrótce jego talent został zauważony przez twórców „Must Be The Music” podczas castingu do programu. Debiutancki „Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku, zaśpiewany charakterystycznym, głębokim i lekko szorstkim głosem Artysty. Płyta dostępna od 25.09 tylko w salonach Empik.

W tym samym dniu, wyłącznie w salonach Empik, będzie miał również premierę nowy album Zakopower. „Drugie pół” to czwarty studyjny album zespołu i czwarty nagrany wspólnie z Mateuszem Pospieszalskim. Tym razem, oprócz podhalańskiej kultury, inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki, słychać na niej echa festiwalowych przebojów z lat 60. i 70. Ta płyta to hołd dla tych, nie tak znowu odległych czasów, gdy artystom na scenie towarzyszyła orkiestra, kompozycje oparte były na pięknych melodiach a aranżacje miały rzadko spotykany dzisiaj rozmach. Płyta dostępna od 23.09 tylko w salonach Empik.

Druga płyta Taco Hemingwaya „Umowa o dzieło” to echo wielkomiejskich wątków stanowiących tło dla akcji “Trójkąta warszawskiego”. Płytę promuje teledysk „6 zer”, a także znany z radiowej Trójki singiel “Następna stacja”, będący zapisem przejażdżki stołecznym metrem. W sferze muzycznej klimatyczne podkłady Rumaka tworzą dopełniający się tandem z głosem i stylem Taco. Płyta od 25 września dostępna w salonach Empik i na empik.com.

Zdzis_awa So_nicka- Ta_cz cho_by p_on__ _wiat

Kortez - Bumerang

Lana del Rey - Honeymoon

Pink Floyd - Rattle That Lock

Taco Hemingway - Tr_jk_t Warszawski

Zakopawer

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy